About us

درباره ما


شرکت شيشه همدان (سهامي عام) در سال 1354 با مشارکت بانک صنعت و معدن (بانک اعتبارات صنعتي سابق) به صورت شرکت سهامي عام تحت شماره 587 مورخه 11/2/1354 در همدان تأسيس گرديد و با همت متخصصين و مهندسين ايراني در سال 1361 با ظرفيت 40000 تن در سال مورد بهره برداري قرار گرفت.
مرکز اصلي شرکت در شهرستان همدان کيلومتر 6 جاده همدان – تهران واقع شده است، همچنين دفتر مرکزي واقع در تهران خيابان حافظ جنوبي، خيابان غزالي، نبش کوچه براتي پلاک 2 مي باشد.
سرمايه شرکت دربدو تأسيس مبلغ 300 ميليون ريال بوده و طي سنوات مختلف به 288 ميليارد ريال منقسم به 288 ميليون سهم با نام عادي افزايش يافته است. شرکت در تيرماه 1369 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده است.
با توجه به نياز روز افزون کشور به ظروف بسته بندي شيشه اي، به خصوص ظروفي که از نظر کيفي مطابق استاندارد جهاني باشد، طرح توسعه اين شرکت در سال 1378 و با ظرفيت 35000 تن در سال شروع به کار نمود و با توليد شيشه هاي سبک و نيمه سبک ضمن برخورداري از سيستم هاي (Press and Blow) P&B جهت توليد شيشه هاي دهانه گشاد (جار) ، و (Blow and Blow) B&B جهت توليد شيشه هاي دهانه باريک (بطري) ، و (Narrow Neck Press and Blow) NNPB جهت توليد شيشه هاي سبک ، تحولي در توليد شيشه هاي بسته بندي ايجاد نموده است.
توليدات اين شرکت در حال حاضر عبارتند از : انواع بطري آبليمو، شربت، گلاب، الکل، عرقيات و روغن مايع (در حجم هاي مختلف) و شيشه هاي نوشابه، شير، شيشه هاي سس، مرباجات، خيارشور و رب گوجه فرنگي (در حجم هاي مختلف) و بسياري از شيشه هاي اختصاصي برابر سفارش مشتريان.

ماموریت ما

شرکت شیشه همدان (سهامی عام) در سال 1354 توسط یکی از کارآفرینان همدان با مشارکت بانک اعتبارات صنعتی سابق (بانک صنعت و معدن فعلی) به منظور ایجاد اشتغال در استان محروم همدان و جهت تأمین جار و بطری مورد نیاز صنایع مواد غذایی و نوشابه سازی تأسیس و در سال 1361 مورد بهره برداری قرار گرفت.
کارخانه در زمینی به وسعت 40 هکتار در کیلومتر 6 جاده همدان – تهران ایجاد گردیده است.
تولیدات شرکت شامل انواع بطری جهت بسته بندی نوشابه، شربت، آبلیمو و سرکه و انواع جار جهت بسته بندی ترشیجات، خیارشور، سس، زیتون و غیره می باشد. تولیدات شرکت سهمی در حدود 33 درصد از بازار ایران را دارا می باشد.
در حال حاضر بخشی از محصولات شرکت به کشورهای عراق، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان و افغانستان صادر می شود.
واحد I کارخانه شامل یک کوره ذوب با ظرفیت 170 تن و چهار خط ماشین آلات I.S. می باشد. میزان تولید این واحد 40.000 تن در سال می باشد.
واحد II کارخانه بعنوان طرح توسعه در سال 1378 با ظرفیت 130 تن و با سه خط ماشین آلات I.S. ایجاد گردیده است، میزان تولید این واحد 35.000 تن در سال می باشد.
واحد I  کارخانه که درسال 1383 بازسازی و نوسازی شده است دارای ماشین آلات مدرن الکترونیکی می باشد که قادر به تولید شیشه های سبک و نیمه سبک است.
کلیه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید، در داخل کشور موجود می باشد و هیچ گونه وابستگی در این خصوص به خارج از کشور وجود ندارد.
شرکت با تولید ظروف شیشه ای که در مقایسه با سایر اقلام، بهداشتی ترین و سالم ترین وسیله بسته بندی برای صنایع مواد غذایی و نوشابه سازی می باشد، از آثار زیانبار تخریب زیست محیطی جلوگیری بعمل می آورد.
شرکت برای ایجاد انگیزه در پرسنل با فراهم نمودن تسهیلات رفاهی از قبیل اعزام کارکنان به سفرهای زیارتی و سیاحتی، برقراری بیمه تکمیلی خدمات درمانی، برقراری بیمه عمر و حوادث، اهداء کمکهای جنسی و غیر نقدی به مناسبتهای مختلف، مبادرت کرده است.
همچنین جهت تشویق و افزایش راندمان تولید با تدوین دستورالعمل، پاداش افزایش تولید به پرسنل پرداخت می شود.
برای بالا بردن دانش فنی، متخصصین کارخانه بصورت دوره ای به کشورهای اروپائی جهت آموزش اعزام می شوند.
همچنین از متخصصین خارجی جهت آموزش پرسنل نیز دعوت بعمل می آید و در نهایت دستیابی به سود معقول و منطقی سالیانه که سهامدار از این سود منتفع گردد

اعضای هیات مدیره

  • شرکت توسعه سرمایه گذاری سامان (سهامی خاص) به نمایندگی محمد ضرابیه رئیس هیات مدیره
  • بیمه سامان (شرکت سهامی عام) به نمایندگی بهزاد گلکار نایب رئیس هیات مدیره
  • خسرو فخیم هاشمی عضو هیات مدیره و مدیرعامل
  • شرکت صنایع بسته بندی ارمغان نگین آریا (سهامی خاص) به نمایندگی فتح اله خلیلی عضو هیات مدیره
  • بانک سامان (شرکت سهامی عام) به نمایندگی عباس رستمی جاهد عضو هیات مدیره
کليه حقوق اين سايت متعلق به آی بلاگ می باشد. طراحی توسط آی سی ام اس